Back to PK

Gra z innymi

Parallel Kingdom The Age of Emergence oferuje Ci kilka dróg obcowania społecznego z graczami z całego świata.

Contents

Pokoje czatów

Zasady czatowania powinny być pamiętane i przestrzegane cały czas
Dostęp do czatów zyskasz wciskając "Menu" >> "Czat" ("Chat"). Zobaczysz listę 12 różnych pokojów czatów, w których możesz rozmawiać. Zauważysz również, że niektóre z nich zaznaczone są "ptaszkiem". Oznacza to, że subskrybujesz zaznaczone czaty. Dzięki temu zobaczysz każdą wiadomość z każdego pokoju na białym pasku u góry ekranu gry. Ikona czatu powie Ci, z którego pokoju pochodzi wiadomość. Jeśli chcesz komuś odpisać po prostu kliknij na tej wiadomości.

 • chat_room_global.png Global Chat - Podstawowy czat dostępny dla wszystkich. Używany do nawiązywania znajomości i udzielania wskazówek handlowych.
 • chat_room_map.png Map Chat - Pozwala na rozmowę z innymi graczami znajdującymi się w Twoim najbliższym otoczeniu, najczęściej używany gdy znajdujesz się blisko dużej grupy graczy.
 • chat_room_platinum.png Platinum Chat - Prywatny czat dla graczy, którzy wykupili pakiet Platinum.
 • chat_room_city.png City Chat - Po dołączeniu do miasta, ten czat pozwoli Ci porozmawiać ze wszystkimi innymi członkami tego miasta.
 • chat_room_help.png Help Chat - Jeśli masz jakieś pytania dotyczące gry, zapytaj tutaj. Pomocni gracze i czasami twórcy gry postarają się odpowiedzieć na Twoje pytania.
 • chat_room_trade.png Trading Chat - Jeśli chcesz coś sprzedać lub zamienić to jest właściwe miejsce.
 • chat_room_hunting.png Hunting Chat - Ten czat jest dla graczy, którzy szukają innych do wspólnych polowań.
 • chat_room_over_18.png Over 18 Chat - Ten czat pozwala na bardziej “dojrzałe” dyskusje, które gdzie indziej mogłyby być obraźliwe lub nieprzyzwoite dla innych. Rasizm i język nienawiści jest surowo zabroniony.
 • chat_room_kingdom.png Kingdom Chat - Po dołączeniu do królestwa, ten czat pozwoli Ci porozmawiać ze wszystkimi innymi członkami tego królestwa.
 • chat_room_global.png Japanese Chat - tu porozmawiasz po Japońsku
 • chat_room_global.png Spanish Chat - tu porozmawiasz po Hiszpańsku
 • chat_room_global.png German Chat - tu porozmawiasz po Niemiecku
 • chat_room_global.png French Chat - tu porozmawiasz po Francusku
 • chat_room_global.png Chinese Chat - tu porozmawiasz po Chińsku

Prywatna wiadomość

Z pewnością często będziesz chciał wysłać prywatną wiadomość innemu graczowi. Prywatne wiadomości (skrót: PW, eng. PM) są bardzo przydatne. Wielu graczy chce abyś wysłał krótką PW przed prośbą o prawo przejścia na ich terenie. Faktycznie, krótka PW, zawierająca zwięzłą informację o Twojej osobie, jest zawsze dobrym pomysłem jeśli grasz w bezpośrednim pobliżu z innymi graczami.

Znajdziesz tu kilka sposobów wysłania prywatnej wiadomości do innego gracza.

 1. Idź do "Menu" > "Odebrane" ("Inbox"). Następnie naciśnij czerwoną strzałkę w prawym górnym rogu i wybierz "Wyślij wiadomość" ("Send Message").
 2. Idź do "Menu" > "Gracze" ("Players"). W tym miejscu możesz wyszukać innych graczy według kategorii włączając przyjaciół i wrogów. Naciśnij na nazwę użytkownika z listy aby zyskać możliwość wysłania PW.
 3. Jeśli naciśniesz na czyjąś budowlę lub na innego widocznego na mapie gracza, również zyskasz możliwość wysłania mu prywatnej wiadomości.
 4. Jeśli oglądasz czyjś profil również odnajdziesz przycisk "Napisz do gracza" ("Message Player").
 5. W pokojach czatów, możesz kliknąć na nazwie gracza, zobaczysz wówczas menu z opcją wysłania PW.

Polowanie w grupie

Jedną z cech PK jest możliwość dołączenia i bitwa z innymi graczami na świecie, bez względu na to gdzie się teraz znajdujesz.

Zapraszanie innych graczy

Wysyłanie zaproszenia jest tak samo proste jak wysyłanie prywatnych wiadomości. Faktycznie obie wiadomości działają na tej samej zasadzie. Aby zaprosić innego gracza do siebie, wystarczy wysłać zaproszenie (Send Invite) lub Prywatną wiadomość do innego gracza i zaznaczyć kwadrat „Zaproś” ("Invite"). Teraz wyślij wiadomość i czekaj aż odbiorca zaakceptuje zaproszenia.

Jeśli to Ty otrzymałeś zaproszenie od innego gracza, przejdź do "Menu" >> "Odebrane" ("Inbox") naciśnij i przytrzymaj message_invite.png na wiadomości z zaproszeniem i wybierz „Zaakceptuj zaproszenie” („Visit Player"). Jeśli zaakceptujesz zaproszenie i zapłacisz za podróż Piórami Roka, zostaniesz natychmiast przeniesiony do zapraszającego Cię gracza. Kiedy przybędziesz na miejsce zostaniesz automatycznie przydzielony do grupy z graczem, który Cię zaprosił. Teraz możecie podróżować, polować razem i otrzymać słodki bonus w postaci złota za grupowe polowanie.

Grupowa nagroda

Kiedy polujesz w grupie złoto dzielone jest pośród każdego uczestniczącego w zabiciu potwora. Za zabijanie w grupie dostaniesz więcej złota.

 • Grupa 2 osób dostaje 50% więcej złota.
 • Grupa 3 osób dostaje 95% więcej złota.
 • Grupa 4 osób dostaje 135% więcej złota
 • Grupa 5 osób dostaje 170% więcej złota.
 • Grupa 6 osób i więcej dostaje 200% więcej złota.

hat_monster_kills.png Cotygodniowy turniej - Czapki

W każdą niedzielę o północy (czasu CST)zaczynają się tygodniowe turnieje. Turnieje te to swoisty ranking, każdego gracza, w 20 różnych kategoriach. Pod koniec każdego tygodnia, każdy gracz z najwyższy wynikiem w poszczególnych kategoriach zdobywa bardzo rzadkie i pożądane trofeum w postaci czapki, którą można dumnie nosić na głowie do końca swojej kariery. Każda z kategorii posiada swoją unikalną czapkę (np. gracz, który zdobędzie największą ilość innych graczy, którzy zechcą studiować w jego bibliotece dostaną "Czapkę Conana Bibliotekarza"

Użyj listy Graczy i profilów, w których na dole znajdziesz informację o tym jak idzie danemu graczowi, w przeciwieństwie do innych graczy.

Lista graczy

Naciskając na "Menu" >> "Gracze" ("Players") zobaczysz listę różnych kategorii, według których segregowani są gracze. Zaczynając od góry znajdziesz listę przyjaciół ("Friends") i wrogów ("Enemies"). Następnie listę wszystkich członków Twojego miasta jak i królestwa. Poniżej zobaczysz ogólną listę graczy przodujących posiadaniem złota, flag, poziomu i produkcji ropy. Najniżej znajdziesz listy rankingów cotygodniowych turniejów czapek

Po wciśnięciu listy graczy, którą chcesz obejrzeć, zauważysz, że przy każdej twarzy graczy znajduje się szara lub zielona kropka. Szara oznacza, że gracz w tej chwili nie jest zalogowany, zielona natomiast świadczy o tym, że gracz jest online. Naciskając na któregokolwiek gracza z jakiejkolwiek listy zostaniesz przeniesiony do jego profilu.

Profil

Każdy gracz Parallel Kingdom posiada stronę ze swoim profilem. Uzyskasz do niej dostęp i możliwość edycji swojego profilu poprzez "Menu" >> "Profil" ("Profile"). Jeśli chcesz zaktualizować swój nagłówek (status), naciśnij czerwoną strzałkę w prawym górny rogu i wybierz "Zaktualizuj nagłówek" ("Update status").

Kiedy przeglądasz profile innych graczy, menu z czerwoną strzałką, pozwoli Ci wykonać kilka rzeczy, np:

 • Wysłać złoto graczowi ("Send Gold")
 • Wysłać graczowi zaproszenie ("Send Invite")
 • Wysłać do niego wiadomość ("Send a Private Message")
 • I wiele innych

Profil pokazuje wiele przydatnych informacji o graczu: Jego nazwę i kolor flag, aktualny nagłówek, do którego miasta/królestwa należy, kiedy ostatni raz grał, jak długo gra, informację o płci oraz informacje o ilości posiadanego przez niego: złota, flag, szybów naftowych oraz poziomu doświadczenia.

Poniżej znajdziesz również informacje o aktualnym rankingu gracza w cotygodniowym turnieju czapek oraz jakie czapki gracz zdobył do tej pory. W profilu znajdziesz również przyciski wyświetlające listę przyjaciół ("Friends") i wrogów ("Enemies").

player_list_friends.png player_list_enemies.png Przyjaciele i Wrogowie

W obecnej erze posiadasz możliwość łatwego zarządzania przyjaciółmi i wrogami. Status przyjaciela i wroga jest zawsze wzajemny. Innymi słowy, jeśli ktoś jest Twoim przyjacielem wówczas Ty jesteś jego przyjacielem. Jeśli ktoś doda Cię do swoich wrogów jest automatycznie Twoim wrogiem.

Tak jak w życiu realnym, tak w PK łatwo zdobędziesz wrogów. Jedyne co musisz zrobić to zaatakować innego gracza lub jego budynek, wówczas automatycznie dodasz go do listy wrogów. Analogicznie, jeśli ktoś zaatakuje Ciebie lub Twój budynek zostanie Twoim wrogiem.

Zdobywanie przyjaciół jest nieco trudniejsze. Aby to zrobić, musisz odwiedzić profil gracza, którego chcesz dodać do listy przyjaciół, i użyć czerwonej strzałki w prawym górnym rogu >> "Zaprzyjaźń się" ("Make Friend"). Wówczas gracz otrzyma wiadomość mówiącą o tym, że chcesz zostać jego przyjacielem. Jeśli ją zaakceptują, zostaniecie przyjaciółmi. Jeśli jesteście aktualnie wrogami i chcesz zawrzeć rozejm, musisz wykonać podobne czynności jak przy zawieraniu przyjaźni. Użyj czerwonej strzałki w prawym górnym rogu profilu gracza, z którym chcesz zawrzeć rozejm i wciśnij "Zawrzyj pokój" ("Make Peace"). Gracz otrzyma PW i będzie musiał go zaakceptować. Jeśli to zrobi, zostaniecie wobec siebie neutralni (ani przyjaciele ani wrogowie).

Polecanie przyjaciół

Polecenie innym gry PK jest świetną drogą do zdobycia darmowych 200 jedzenia (za każdego pomyślnie poleconego). Każdy z poleconych otrzyma 1000 złota, więc to korzyść również dla nich.

Opcja 1

Idź do "Menu" >> "Zdobądź jedzenie" ("Get Food") >> "Udział" ("Share"). Ujrzysz gotową wiadomość e-mail zawierającą Twój unikatowy kod polecającego. Wpisz adres przyjaciela, któremu chcesz wysłać wiadomość i wyślij ją.

Opcja 2

Możesz również skopiować Twój unikatowy kod polecającego i przekazać go w dowolny inny sposób nowym graczom zaczynającym grę.

Jeśli zostałeś przez kogoś polecony i chcesz wpisać jego kod polecającego, idź do swojego profilu w grze, i naciśnij czerwoną strzałkę w prawym górnym rogu. Wybierz "Wpisz kod polecającego" ("Enter Referral Code") i wpisz otrzymany przez niego kod. Upewnij się jednak, że wpiszesz kod przed ukończeniem Twojego pierwszego przewodnika. Dostaniesz 1000 złota a Twój polecający 200 jedzenia!

Następna sekcja: Umiejętności


Mateoosch 10:04, 11 July 2011 (UTC)