Back to PK

Jak zacząć

Contents

Tworzenie nowego konta

Jeśli zainstalowałeś grę Parallel Kingdom po raz pierwszy, uruchom aplikację i wciśnij Stwórz nowe konto (Make New Account). Wpisz nazwę swojej postaci oraz wybierz płeć, podaj hasło i adres email. Podaj swój wiek oraz zaznacz opcję czy chcesz być powiadamiany o różnych akcjach w grze poprzez wiadomości SMS na telefon. Powiadomienia dadzą Ci znać o różnych rzeczach, które dzieją się w grze, nawet wtedy gdy nie będziesz zalogowany. Jeśli nie chcesz ustawiać powiadomień teraz, w przyszłości możesz włączyć je w opcjach wciskając przycisk Ustawienia ("Settings") w Menu gry.

Sterowanie

Znajdziesz tu informacje o podstawowym systemie sterowania w grze. Przeczytaj je lub pomiń idąc do kolejnej sekcji Twoja pierwsza walka, którą znajdziesz poniżej.

 • Poruszanie się: Naciśnij ekran dwa razy tam gdzie chcesz aby Twoja postać poszła (więcej na temat poruszania znajdziesz w sekcji Podróżowanie i przemieszczanie się niniejszego przewodnika)
 • Atakowanie: Naciśnij na potworze, którego widzisz, i wybierz Atakuj ("Attack") z menu, reszta walki przebiega prawie automatycznie (uważaj na poziom swojego życia - HP!)
 • Podnoszenie przedmiotów: Naciśnij na przedmiocie, który widzisz i wybierz Podnieś ("Pickup") z menu.
 • Komunikowanie się: Możesz komunikować się z innymi graczami poprzez Map Czat lub Global Czat (więcej na temat komunikowania się znajdziesz w sekcji Gra z innymi niniejszego przewodnika).

Objaśnienie menu

Większość akcji wykonywanych w Parallel Kingdom odbywa się poprzez menu. Znajdziesz tu objaśnienie wszystkich opcji menu.

Naciskając przycisk otwierający menu w Twoim telefonie, Znajdziesz 12 różnych przycisków:


Lewa strona

 • Przedmioty (Items): Otwiera listę Twoich przedmiotów, gdzie możesz wyposażyć się (equip), użyć (use), pozbyć się (dump) lub upuścić (drop) przedmioty.
 • Wiadomości (Messages): Otwiera Twoją skrzynkę wiadomości, znajdziesz w niej otrzymane prywatne wiadomości, zaproszenia i inne (więcej na temat komunikowania się znajdziesz w sekcji Gra z innymi niniejszego przewodnika).
 • Odwiedzone miejsca (Estates): Otwiera menu z miejscami, do których możesz swobodnie przejść, wystarczy na nie nacisnąć. Lista ta zawiera Twój dom, miasto/a, szyby naftowe, kapliczki I kilka innych (więcej na temat poruszania znajdziesz w sekcji Podróżowanie i przemieszczanie się niniejszego przewodnika).
 • Umiejętności (Skills): Pokazuje listę wszystkich dostępnych umiejętności dostępnych w PK. Naciśnij jedną z umiejętności by zobaczyć poziomy i zdolności (więcej na temat umiejętności znajdziesz w sekcji umiejętności niniejszego przewodnika).
 • Stwórz (Create): Otwiera ekran wyboru „Buduj” (Build) or “Twórz” (Craft). Wybierz buduj aby zbudować różne struktury. Tworzenie pozwala Ci użyć umiejętności alchemii, kuśnierstwa i kowalstwa broni.
 • Pomoc (Help): Wyświetla mobilną wersję niniejszego przewodnika.

Prawa strona

 • Przenieś (Relocate): Przenosi Twoją postać do aktualnego położenia według pozycji GPS/WiFi.
 • Gracze (Players): Wyświetla listę graczy oraz umożliwia wyszukanie konkretnego gracza. Naciśnij na dowolnego gracza by zobaczyć jego profil.
 • Czat (Chat): Wyświetla listę chatów. Zaznacz interesujący Cię chat by dodać go do subskrypcji lub naciśnij na jego nazwie by przejść do tego chatu (więcej na temat komunikowania się znajdziesz w sekcji Gra z innymi niniejszego przewodnika).
 • Profil (Profile): Otwiera Twój profil. Zmienisz tu m. in. swój status i zobaczysz jak idzie Ci w cotygodniowym turnieju czapek.
 • Zdobądź jedzenie (Get Food): Otwiera funkcję kupna jedzenia i zaproszenia znajomych do gry w PK.
 • Ustawienia (Settings): Zmienisz tu adres email używany do powiadomień, ustawisz powiadomienia SMS i zmienisz hasło.

Twoja pierwsza walka

Naciskaj na przedmiotach, potworach, i budynkach wokół Ciebie by podjąć różne akcje. Jeśli zwiedziłeś najbliższą okolicę spróbuj zabić pierwszego potwora. Naciśnij na stworzeniu i z wyświetlonego menu wybierz przycisk Atakuj ("Attack"). Twoja postać powinna sama podejść do potwora i zaatakować go. Zielona kropka w lewym górnym rogu Twojej postaci zmieni kolor na czerwony by oznajmić Ci przejście w tryb agresywny. Zwracaj uwagę na poziom Twojego życia (HP) – zielony pasek w prawym dolnym rogu. Jeśli Twoje życie spadnie do 50/100, odejdź (podwójnie naciskając na mapie) od atakowanego potwora. Jeśli niedaleko Ciebie znajduje się Lamentujące drzewo, podejdź do niego a te zacznie Cię leczyć. Kiedy całkowicie się uzdrowisz próbuj znowu atakować potwora i tak dopóki któryś z Was nie zginie.

Zwycięstwo

Jeśli wygrałeś walkę, dobra robota! Pokonałeś pierwszego potwora. Pewnie zauważyłeś żółty napis +X złota ("+X gold") unoszący się nad Twoją postacią. Jak zapewne zgadujesz, jest to suma złota, którą dostajesz za zabicie potwora. Możesz znaleźć również przedmiot leżący na ziemi, w miejscu lub obok, gdzie stał potwór. Kolejną rzeczą, którą powinieneś zauważyć jest ciągle czerwona kropka, o której wspomniałem wcześniej. Nie martw się, to wkrótce się zmieni. Dopóki jednak jesteś agresywny, Twoja postać nie może wykonywać niektórych zadań, np. teleportowania, sadzenia czy budowania. Zostaniesz powiadomiony jeśli będziesz próbował zrobić coś czego w danej chwili nie możesz wykonać. Prawdopodobnie poziom Twojego życia spadł, dlatego użyj lamentującego drzewa do leczenia lub zjedz jagodę z lamentującego drzewa jeśli taką masz.

Śmierć

Jeśli zginąłeś, nie martw się. Za 15 sekund odżyjesz I pojawisz się ponownie z maksymalnym pozioem życia. Jeśli dopiero zaczynasz, po tym jak zginiesz nie stracisz niczego ponieważ jesteś otoczony ochroną początkujących.

Ochrona początkujących jest trwale usuwana w chwili gdy Twoja postać osiągnie 3 poziom doświadczenia lub Twój Efektywny poziom doświadczenia osiągnie poziom 4. Bez wspomnianej ochrony, podczas śmierci tracisz:

 • 10% swojego złota.
 • Upuszczasz plecak i wszystkie przedmioty, których nie możesz bez niego unieść.
 • Jeśli zginiesz z rąk innego gracza, stracisz 5 punktów HP. Odzyskasz je z szybkością 1 punktu HP na godzinę.

Inne rzeczy do zrobienia

Złoto, przedmioty, zabijanie potworów!!! Czego jeszcze potrzebujesz? Niczego, lecz my oferujemy Ci o wiele więcej. Poza przedmiotami upuszczanymi przez potwory czy zdobywane w inny sposób, możesz budować budynki, stawiać flagi lub tworzyć przydatne mikstury.

Pomoc w grze

Dodatkowo poza czytaniem sekcji niniejszego przewodnika, w grze również znajdziesz pomoc. Uzyskasz ją przyciskając po prostu na przedmiot, potwora czy budynek i wciskając przycisk "Info".


Następna sekcja: Podróżowanie i przemieszczanie się

Mateoosch 07:18, 4 July 2011 (UTC)