Back to PK

Miasta

Contents

Członkostwo miejskie

Aby dołączyć do miasta musisz opłacić członkostwo. Koszt dołączenia do miasta to 1000 złota.

Przejmowanie Szybów naftowych

oil_well_owned_medium_yellow.png Jedną z pierwszych rzeczy, którą zrobisz po dołączeniu do miasta, jest znalezienie niezajętego szybu naftowego ("Oil Well"). Może to zająć chwilę i kosztować przeskoczenie kilku flag. Jeśli już znajdziesz takowy, przejmij kontrolę nad nim za kilka sztuk drewna.

Teraz, z pewnością zechcesz użyć swojego szybu naftowego do stworzenia golemów pracowników. Wystarczy nacisnąć na szyb naftowy i wybrać Hoduj Golema ("Grow Golem"). Zobaczysz na mapie bezrobotnego młodego golema. Naciśnij na golema i wybierz "Zbieraj baryłki ropy" ("Gather Crude Oil").

Golem będzie wykonywał Twoje polecenia co do joty (są w tym dobre) i od razu przejdą do szybu wydobywać baryłki. Kiedy tak się stanie zobaczysz odliczający czas nad golemem. Za każdym razem kiedy licznik dojdzie do 0, Twój golem odłoży 1 baryłkę ropy, która poczeka aż ją odbierzesz. Kiedy golem odłoży już kilka baryłek ropy, naciśnij na szyb naftowy i wybierz "Odbierz baryłki ropy" ("Collect Crude Oil"). Po tej czynności Twoja postać podejdzie do szybu i odbierze baryłki, chowając je w Twoim inwentarzu.

Szyby naftowe i chaty kryształu mają ograniczoną pojemność, więc będziesz musiał odwiedzać je co jakiś czas, w odwrotnym przypadku leniwe golemy będą tylko siedzieć i się obijać. Możesz również ulepszyć pojemność każdego z wyżej wymienionych budynków, poprzez naciśnięcie na nim i wybranie "Ulepsz pojemność surowców" ("Upgrade Resource Capacity"). Będzie Cię to kosztować kryształ, którego z pewnością jeszcze nie masz...

Kryształ

crystal_patch.png Zdobądźmy go. Po pierwsze, musisz znaleźć w pobliżu połacie kryształu. Kiedy znajdziesz takowe, które będzie Ci odpowiadało, wybuduj w pobliżu chatę kryształu. Będzie to miejsce, w którym twoje golemy będą zbierały kryształ. Kiedy wybudujesz chatę kryształu, wróć do swojego szybu naftowego i wyhoduj nowego golema. teraz naciśnij swojego nowego golema i wybierz "Zbieraj kryształ" ("Gather Crystal"). Łatwe, nie? Możesz mieć do 3 golemów pracujących przy każdej chacie kryształu.

Chcesz jeszcze jedną chatę aby zbierać jeszcze więcej kryształu? To zaawansowana technologia przyjacielu...

Badanie

research_points.png Badanie pozwala Ci zdobyć więcej zdolności i większą siłę w miastach. By przeprowadzać badania trzeba wybudować laboratorium badawcze ("Research Lab") w okolicy Twojego szybu naftowego, wyhoduj golema lub dwa i powiedz im aby szły "Badać technologie" ("Research Tech"). Po tym Twoje golemy przejdą do laboratorium i zaczną gromadzić punkty badawcze. Punkty te możesz użyć do odblokowania udoskonalonych umiejętności takich jak: garrison_post_limit.png Zwiększenie maksymalnej liczby posterunku garnizonowego, które możesz wybudować crystal_hut_limit.png Zwiększenie maksymalnej liczby chat kryształu, które możesz wybudować golem_limit.png Zwiększenie maksymalnej liczby golemów, które możesz kontrolować

Za każdym razem kiedy zgromadzisz wystarczającą ilość punktów, naciśnij na laboratorium i wybierz "Kup badanie" ("Buy Research"). Tak długo jak posiadasz wystarczającą ilość surowców, będziesz mógł odblokowywać kolejne poziomy.

Laboratoria badawcze zgromadzą tylko taką ilość punktów badawczych, które złożą się na maksymalną ilość punktów potrzebną do wykupienia wszystkich możliwych na tą chwilę badań. Jeśli to maksimum zostanie osiągnięte punkty badawcze przestaną się gromadzić.

Spółka Zbiór

Niektórzy gracze ustawiają cenę złota za sztukę surowca w chacie kryształu i szybu naftowego. Pozwala Ci to na kupno kryształu i baryłek ropy bezpośrednio z tych budynków. Aby dowiedzieć się czy jest to możliwe, naciśnij na budynek, jeśli ujrzysz opcję "Spółka Zbiór" ("Co-Harvesting") sprawdź cenę. Jeśli Ci odpowiada, śmiało kupuj te surowce.

Najeżdżanie

Najeżdżanie jest często sposobem na rozpoczęcie zbierania surowców. Niech inni gracze zrobią wszystko co trzeba a Ty zgarnij ich zbiory. Niestety, to nie takie proste.

Możesz najechać dowolną chatę kryształu czy szyb naftowy. Wystarczy nacisnąć na budynek i wybrać z menu "Najedź" ("Raid"). Podejdziesz do wybranego budynku i zaczniesz kraść zebrane w budynku surowce. Najazd trwa pełną minutę i jeśli zostanie przez coś/kogoś przerwany, nie powiedzie Ci się. Możesz najechać konkretny budynek raz dziennie bez względu na to czy wcześniejszy najazd był udany czy też nie.

Wiedząc powyższe, jeśli chcesz być pewnym, że odejdziesz z surowcami w garści, powinieneś oczyścić pobliże z wszelkich golemów i innych graczy, włączając w to również posterunki garnizonowe.

Posterunki garnizonowe

estate_garrison_post.png
Posterunki garnizonowe są strukturami obronnymi. Umieszczone w nich golemy bronią Twoich najbliższych budynków przed atakami i najazdami. Kiedy już wybudujesz takowy, możesz powiedzieć swojemu golemowi bojowemu aby tam "Stacjonował" ("Garrison"). Wybrane golemy wejdą do budynku i wyjdą automatycznie, zawsze wtedy kiedy dostrzegą zagrożenie. Początkowo w posterunkach możesz umieścić tylko jednego golema, jednak w łatwy sposób ulepszysz go do trzymania 3.

Główną korzyścią z posiadania posterunku garnizonowego jest to, że jeśli stacjonujący wewnątrz golem zginie w walce, automatycznie odrodzi się po 20 minutach i nie przepadnie na zawsze.

Oliwienie golemów

Gdy golemy się starzeją, coraz wolniej i wolniej zbierają dla Ciebie surowce. Czas wydłuża się z wiekiem i trwa od kilku sekund na początku aż do 12 minut. Jeśli stwierdzisz, że Twoje golemy pracują zbyt wolno a Ty potrzebujesz szybko surowce, możesz nacisnąć na golemie i wybrać "Naoliw" ("Grease"). Koszt oliwienia to 10 rafinowanych olejów i Twój golem będzie jak nowy.

Poszerzanie Twoich horyzontów - Szyby Bohaterów Niezależnych

Nowe szyby naftowe, które dopiero co powstały zajęte są przez krwiożerczych bohaterów niezależnych. Jeśli posiadasz odpowiednią siłę i determinację, możesz zaatakować te budynki i w efekcie przejąć je. Właściciele budynków będą o nie walczyć, lecz Ty możesz użyć golemy oblężeniowe ("Siege golem") aby z łatwością przełamać ich obronę. Kiedy szyb przestanie płonąć, możesz podejść do niego i przejąć go.

Zakładanie miasta

Zakładanie nowego miasta jest kosztownym przedsięwzięciem , wymagającym współpracy pomiędzy trzema graczami i jest możliwe jedynie wtedy gdy podczas zakładania nowego miasta nikt z tej trójki nie przynależy do innego miasta.

Następna sekcja: Królestwa

Mateoosch 11:22, 12 July 2011 (UTC)