Back to PK

Podróżowanie i przemieszczanie się

Po pierwszym uruchomieniu Parallel Kingdom pewnie zauważyłeś otaczający Twoją postać okręg. Jest to okręg, w którym możesz się poruszać. Aby to zrobić, po prostu kliknij dwa razy w obrębie otaczającego Cię okręgu.

borderlands.png

Kiedy pierwszy raz włączysz grę, Twój okręg poruszania i Twoja postać pojawicie się dokładnie w miejscu, które wskaże Wasz GPS/WiFi. PK pozwala Ci zobaczyć równoległy świat i Twoją aktualną pozycję. Jeśli chcesz przemieścić siebie i swój krąg zyskując dostęp do nowych terenów, przejdź gdzieś w realnym świecie i naciśnij Menu > Przenieś ("Menu" >> "Relocate"). Spowoduje to wycentrowanie Twojego okręgu w nowej lokalizacji.

Poniżej znajdziesz dwie najważniejsze drogi przemieszczania się:

  1. Naciśnij dwa razy, miejsce gdzie chcesz przejść, wewnątrz swojego okręgu
  2. Przesuń swój okręg poruszania poprzez przemieszczenie się w realnym świecie

"Jestem obolały po przebiegnięciu 10km w wyścigu dobroczynnym. Czy jest inna możliwość przemieszczania się?" Oczywiście. Jest mnóstwo innych sposobów przemieszczania się…


Contents

Pies: Najlepszy przyjaciel człowieka

Każdy gracz zaczyna grę z psem myśliwskim. Twój pies będzie używany głównie do zabierania Cię w nowe miejsca. Wszystko co musisz zrobić to nacisnąć na psa i wybrać Podążaj za psem ("Walk Dog"). Będzie Cię to kosztować 3 pióra Roka. Twój pies zabierze Cię wówczas na nowe terytoria łowieckie. Po przemieszczeniu się powinieneś powiedzieć swojemu psu żeby został na miejscu (w tym celu naciskasz na psa i z menu wybierasz Zostań [„Stay”]) tak by nie podążał za Tobą w bitwie i nie odniósł poważnych obrażeń.

W pewnej chwili, Twój pies uda się do domu odpocząć jakiś czas. Stanie się tak jeśli zostanie wykorzystany cały czas użycia pupila lub jeśli jego poziom życia spadnie do 0. Z wiekiem Twój pies będzie potrzebował więcej czasu na odpoczynek. Jeśli Twój pies uda się do domu na odpoczynek, możesz sprawdzić ile czasu pozostało do chwili kiedy będziesz mógł go z powrotem przywołać, poprzez Psi gwizdek (Dog Whistle), który znajdziesz w swojej liście przedmiotów. Jeśli Twój psiak odpoczął, możesz użyć gwizdka by go do siebie przywołać.

Psy mogą również być ulepszane i leczone tak by mogły walczyć przy Twoim boku.

Białe flagi: Używanie transportu publicznego

Zaczynając grę z pewnością znajdziesz w okolicy jasne flagi. Flagi te są własnością innych graczy, którzy postanowili pozostawić je dostępne dla wszystkich innych graczy celem przejścia bądź polowania. Po prostu naciśnij na publiczną flagę i wybierz Odwiedź ("Visit"). Miejmy nadzieję, że znajdziesz tam powolne i leniwe potwory gotowe oddać Ci swoje złoto a nie rozwścieczone smoki.

Śledzenie Roków

Roki są to olbrzymie latające, bezmyślne stworzenia. Jeśli takowego spotkasz, zaatakuj go a zobaczysz jak odlatuje... Teraz naciśnij na Cień Roka (Roc Shadow) i wybierz Śledź Roka ("Track Roc"). Idąc śladem Roka znajdziesz się w nowym miejscu, do którego uciekł ptak.

Odwiedzanie budynków innych graczy: Prawo przejścia

Kiedy zaczniesz swoją grę w Parallel Kingdom, nie będziesz miał zbyt dużo surowców na zbudowanie swoich własnych flag więc pewnie zechcesz użyć flag innych graczy. Nie martw się, większość ludzi w PK jest przyjaznych – wystarczy do nich dotrzeć. Dobrą strategią będzie nacisnąć na czyjąś flagę w pobliżu i wysłać właścicielowi Prywatną wiadomość (Private Message). Wystarczy tylko się przedstawić, powiedzieć że jest się nowym graczem i poprosić o pomoc w postaci udostępnienia flag. Następnie postępuj według krótkiej instrukcji, którą znajdziesz poniżej, jak otrzymać Prawo przejścia po flagach innych graczy. Zwróć uwagę, żeby nie zaatakować przypadkiem czyjejś flagi lub nie ściąć czyichś drzew – będzie to objaw złego wychowania.


Aby dostać Prawo przejścia

  1. Naciśnij na fladze/budynku innego gracza.
  2. Wybierz Poproś o przejście ("Request Passage") z menu.

Właściciel otrzyma wiadomość z informacją, że prosisz go o prawo przejścia na jego terenie. Niestety, będziesz musiał poczekać na odpowiedź od niego (może on odrzucić Twoją prośbę). Jeśli ją zaakceptuje, zyskasz możliwość podróżowania po wszystkich flagach/budynkach tego gracza (z wyjątkiem prywatnych flag/budynków) za cenę kilku piór Roka i małe odstępne w wysokości 0, 3, czy 10 złota, zależy to od kwoty jaką udzielający pozwolenia wybierze. Z szacunkiem traktuj flagi i budynki innych graczy, w innym przypadku Twoje prawa przejścia mogą być szybko odebrane.

Odwiedzanie swoich budynków: Korzyści posiadania

W grze znajdziesz dwa główne sposoby odwiedzenia budynków, które zbudowałeś. Jeśli budynek widoczny jest na mapie możesz na nim nacinąć i wybrać “Odwiedź” ("Visit") koszt - 2 Pióra Roka. Opcja „Odwiedź” dostępna jest dla każdego rodzaju widocznych budynków włączając: flagi, jaskinie i inne budynki. Opcja ta działa również na flagach publicznych, flagach miejskich i budynkach innych graczy, którzy dali Ci prawo przejścia.

Używając tej metody, większość graczy buduje łańcuch flag, znajdujących się jedna przy drugiej, co umożliwia przemieszczanie się z jednej na kolejną. Dzięki tej metodzie, możesz zająć bardzo dużo wspaniałych miejsc łowieckich i poruszać się po nim w bardzo łatwy sposób. Zbudują tam swoją Chatę z bali (Log Cabin) i wracaj w to miejsce zawsze kiedy chcesz korzystając z menu “Odwiedzone” ("Estates").

Menu Odwiedzone (Estates)

Inna droga odwiedzania Twoich budynków prowadzi przez Odwiedzone miejsca ("Estates"). Wystarczy ,że wciśniesz "Menu" >> “Odwiedzone miejsca” ("Estates") a ujrzysz listę budynków, które możesz odwiedzić kiedykolwiek i skądkolwiek. Tylko niektóre budynki, które wybudujesz lub zajmiesz pojawią się na tej liście. Są to:

Jeśli nie masz żadnego budynku w liście Odwiedzonych miejsc ("Estates"), zbuduj Chatę z bali lub użyj Biletu do miasta, który znajdziesz w swoi inwentarzu. Na co czekasz?

Zaproszenia przyjaciół

To jest naprawdę super. Możesz odwiedzić odległego przyjaciela i sformować grupę na polowanie lub po prostu spotkać się w ulubionym miejscu i bawić się! Aby zaprosić kogoś do siebie, wystarczy wysłać zaproszenie ("Send Invite") lub Prywatną wiadomość (Private Message) do innego gracza i zaznaczyć kwadrat „Zaproś” ("Invite"). Teraz wyślij wiadomość i czekaj aż odbiorca zaakceptuje zaproszenia. Jeśli Twój znajomy przedłuża wizytę, wystarczy kliknąć na jego postać i wybrać “Wykop” ("Kick Out") by odesłać go tam skąd przyszedł.

Jeśli to Ty chcesz kogoś odwiedzić, poproś go o wysłanie zaproszenia. Następnie przejdź do "Menu" >> “Odebrane” ("Inbox") naciśnij i przytrzymaj na wiadomości z zaproszeniem i wybierz „Zaakceptuj zaproszenie” („Visit Player"), zapłać za podróż Piórami Roka.

"Ale ja nie mam żadnych przyjaciół!" Idź na któryś czat i zdobądź ich?

Podróżowanie po wodzie

Dla miłośnika ziemi, takiego jak Ty, woda będzie wyglądać jak ciemny teren. Jeśli odważysz się wejść na głęboką wodę, naciśnij gdziekolwiek na terenie wody I wybierz „Zbuduj tratwę” ("Make a Raft"). Jeśli posiadasz odpowiednie surowce, wkrótce zobaczysz siebie dryfującego na wodzie przy pomocy nowiutkiej tratwy. Pamiętaj o tym, że do podróży po wodzie będziesz musiał wybudować boje, lub użyć boi kogoś innego. Jak tylko wrócisz na ląd Twoja obecna tratwa rozpadnie się, więc jeśli nie chcesz bezsensownie tracić swoich surowców nie podejmuj pochopnych decyzji.

Potrzebne surowce:

Tratwa: 3 Drewna, 3 Baryłki ropy, 2 Jedwabie Boja: 3 Baryłki ropy, 5 Drewien

Następna sekcja: Złoto

Mateoosch 07:59, 4 July 2011 (UTC)