Back to PK

Złoto

gold.png

Głównym sposobem zdobycia złota jest tłuczenie i zabijanie każdego potwora w Twoim pobliżu. Inną drogą zdobycia złota jest natychmiastowa sprzedaż przedmiotów czy surowców po zaniżonych cenach ("Dump for gold"). Cena broni podczas sprzedaży po zaniżonej cenie jest uzależniona od poziomu zużycia i poziomu ulepszenia. Złoto pozyskasz również sprzedając różne przedmioty w Centrach handlowych ("Trade Post"). Po prostu wystaw przedmiot(y) za określoną przez siebie kwotę. Jeśli ktoś kupi Twój przedmiot(y), automatycznie dostaniesz żądaną kwotę złota.

Jeśli chcesz zbierać złoto (a kto nie chce), unikaj śmierci. Kiedy giniesz, tracisz 10% sumy złota, którą aktualnie posiadasz. Do ochrony Twojego złota możesz nabyć portmonetkę ("Purse") od wędrownego sprzedawcy. Torebka chroni określoną ilość Twojego złota kiedy umierasz. Może być ona również ulepszana dla większej pojemności, co skutkować będzie ochroną większej ilości złota.

Nagroda grupowa

Kiedy polujesz w grupie złoto dzielone jest pośród każdego uczestniczącego w zabiciu potwora. Za zabijanie w grupie dostaniesz więcej złota.

  • Grupa 2 osób dostaje 50% więcej złota.
  • Grupa 3 osób dostaje 95% więcej złota.
  • Grupa 4 osób dostaje 135% więcej złota
  • Grupa 5 osób dostaje 170% więcej złota.
  • Grupa 6 osób i więcej dostaje 200% więcej złota.

Na co mogę wydać swoje złoto?

Jest mnóstwo rzeczy, na które możesz wydać swoje złoto w Parallel Kingdom. Możesz wydać złoto na ulepszanie swojej broni/zbroi, kupna Piór Roka ("Roc Feathers") od Troli i do leczenia w Chacie Troli ("Troll Hut"). Możesz również kupić cokolwiek chcesz w Centrach handlowych, o ile posiadasz odpowiednią ilość złota.

Następna sekcja: Jedzenie

Mateoosch 08:08, 4 July 2011 (UTC)